Wyzwanie „Czytam Afrykę”

1 minuta czytania

Dzień dobry, dawno się nie widzieliśmy :) Jeśli jeszcze tu jesteście, to serdecznie zapraszam do uczestnictwa w wyzwaniu literackim „Czytam Afrykę”. To kolejna edycja moich wyzwań z cyklu „Czytam świat”. Tym razem organizuję akcję razem z Martą z Między sklejonymi kartkami.

Książek z różnych krajów możecie szukać na stronie wyzwania. Podział na państwa może i sprawia pewne problemy, bo granice narodów, języków i literatury niekoniecznie pokrywają się z granicami politycznymi, a i mnóstwo jest takich autorów, których nie da się jednoznacznie gdzieś przyporządkować. Ale wydaje mi się, że to świetny sposób, żeby szukać dalej i żeby to czytanie jak najbardziej różnicować. Może przeczytacie coś nie tylko z Nigerii, Egiptu czy RPA, ale też z Ghany, Sierra Leone czy Mozambiku?

Najaktywniej będziemy działać na Instagramie. Tam znajdziecie nas pod tagiem #czytamafrykę. Szczegóły i plansze do uzupełniania też na naszych profilach: @kochajmy_ksiazki i @miedzysklejonymikartkami.

A co ja mam w planach?

  1. Maroko: Śpiąca Królewna z Tysiąca i jednej nocy, Tahar Ben Jelloun
  2. Senegal: Bratnia dusza, David Diop
  3. Algieria: Ostatnie lato rozumu, Tahar Djout
  4. Mozambik: Lunatyczna kraina, Mia Couto
  5. Nigeria: Śmierć Viveka Ojiego, Akwaeke Emezi

I może też Kwiat, który zakwita o zmierzchu Kopano Matiwa z RPA, bo Ela i Paya z Już tłumaczę łączą „Czytam Afrykę” ze swoim podkastowym klubem książkowym!

Dołączacie?


Strona wyzwania

ultramaryna