O mnie

Pierwszy blog pod tym tytułem założyłam na Onecie w kwietniu 2007 roku, miałam wtedy dwanaście lat. Później był dłuuuugi przystanek na Bloggerze, ale teraz jestem tutaj, jestem trochę starsza i (mam nadzieję) trochę mądrzejsza. I tak sobie piszę. Więcej jednak czytam, bo pisanie recenzji w moim przypadku jest zazwyczaj długotrwałe, żmudne i męczące. Ale mam z tego satysfakcję, więc robię to dalej, w tej chwili już dobrych parę lat.

Lubię: czytać (pewnie trudno się domyślić), herbatę i kawę, musicale, oglądać filmy w kinie albo w domu na kanapie, grać w planszówki, chodzić po górach, nic nie robić (ale potem pluję sobie w brodę), lato, baśnie, filmy kostiumowe... I pewnie jeszcze wiele rzeczy, o których w tej chwili nie pamiętam.

Bloga traktuję jako hobby, nie mam wykształcenia związanego z literaturą. Pracuję jako programistka (na froncie), w związku z czym nie bardzo wierzę w sztywny podział na humanistów i ścisłowców ;)

Czytam i czytałam bardzo różne rzeczy. Ale chyba się już przekonałam, że to, do czego pewnie zawsze będę wracać, to fantastyka. Tutaj interesują mnie przede wszystkim inspiracje baśniowe i mitologiczne.

julia.ultramaryna@gmail.com